“Size doyum olmaz sevgili dinleyicilerim. Ama n’apayım ki zamanı bize doyuran saatin iki siyah parmağı, akreple yelkovan, bana ‘hadi güle güle’ diye işaret ediyorlar. Gelecek hafta aynı vakitte i’şallah yine görüşmek üzere, hadi alla’sma’ladık…”

Zeki Mürenimiz, ülkemizin nadide sanatçısının doğumgünü bugün, yani 6 Aralık. Dünyaya geldiği 6 Aralık 1931 ve dünyamızdan ayrıldıkları tarih de 24 Eylül 1996.

Anmak, kutlamak ve yaşamının bize kazandırdığı bu muhteşem sesi, yaşama sevincini, ilhamı tekrar dinlemek, dünyanın en güzel şanslarından birisi. Çünkü dilimizde söylemiş, içimizi titreten duygularla söylemiş. Sadece icra sanatçısı olarak değil, besteleriyle de, Türk Sanat Musikisi üzerine derin kültürüyle de ve herkesin unutmadığı unutamayacağı insani saygısı, özeni, dinleyicilerine gösterdiği o nadide özenle de anıyoruz Sanat Güneşimizi.

İyi ki doğdun, iyi ki bizleri müziğin aşkıyla kana kana doyurdun üstadımız,
Nur içinde yat.

Sevgilerimizle.

Zeki Müren.Net Ekibi ve seni seven dinleyicilerin.
6 Aralık 2010

BODRUM VE İSTANBUL’DA ANMA GECELERİ (6 Aralık 2010)

Zeki Müren’in doğum günü, Bodrum Kaymakamlığı ve Zeki Müren Sanat Müzesi tarafından düzenlenecek anma konseriyle kutlanacak.
“Zeki Müren Film Şarkıları” konseptli konser Zeki Müren’in Sanatını ve Müziğini Koruma ve Yaşatma Derneği Türk Müziği Topluluğu tarafından gerçekleştirilecek. Ahmet Sabancı’nın yöneteceği konser Oasis’te bulunan Nurol Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.

Bir anma da İstanbul’da var: Mega Müzik tarafından Beyoğlu Hayal Kahvesi’ndeki anma ve Zeki Müren bestelerinden oluşan Mine Geçili albümünün tanıtımı yapılacak.

Kaynak: http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/ShowNew.aspx?id=16451985