Çocukluğumuzda siyah beyaz televizyon döneminde, ne zaman Zeki Müren çıksa gürültüyle konuşan insanlar çocuklar birden susar derin bir büyüye kapılmış gibi huşu ile o muhteşem sesin tatlı çağrısına kapılırlardı. Hanımlar mutfaklardan koşarak gelir tüm dünya susar herkes nefesini tutar ve dinlerdi.

Sanatı öylesine büyük bir cömertlikle bağışlanmıştı ki kendisine, bu sanatın karşısında susmak ve o sanatta erimekten başka bir şey gelmiyordu elimizden. Kelimeleri özenli telaffuz edişinde bir İstanbul kültürü sesleniyordu. Nezaketi ve sahnesine gösterdiği özense yıllarca anlatıldı.

Her fırsatta dinlediğimiz Zeki Müren’in Internet’te sitesini aradığımızda büyük bir hayal kırıklığı yaşadık. www.zekimuren.com yurtdışındaki domain satış sitelerine düşmüştü ve içeriği boştu. Başka siteler açılmıştı ancak bakımsızlıktan ve yıllardır dokunulmamışlıktan başka bir şey sunmuyorlardı.

“Acaba zekimuren.net alınmış mı?” diye baktığımızda sevinçle alınabileceğini gördük. Elbette çoğu kişi zekimuren.net adresini hatırlamakta daha zorlanacaktı. Ama Google’da aradıklarında ilk sayfada yer alacağını umuyorduk.

Böylece çok sevdiğimiz sanatçımız Zeki Müren’le ilgili bulabildiğimiz herşeyi aktarabileceğimiz bir siteyi oluşturabileceğimize kani olduk. Hemen çalışmalara başladık.

Bu site sürekli canlı tutulabilmesi için klasik siteler gibi inşa edilmedi. Küçük küçük, pek çok şeyle bir bütün oluşturmak hedeflendi. Biz Zeki Müren’le büyüdük şimdiki çocukların ve gençlerinse onu görme şansı pek olmadı. Şimdilerde de televizyonlarda zaman zaman yer alsa da, gücümüz yettiğince bu değerimizi yeni kuşaklarımıza aktarmalıyız düşüncesindeyiz.

Bu çalışmaları yaparken sitedeki yazı ve içeriğin mümkün mertebe Telif hakları’na Türkiye Cumhuriyeti yasalarına ve toplumumuzun güzel örf ve ananelerine saygılı olmasını sağlayacağız. Ancak takdir edersiniz ki sanatçının eserlerini dinletmeden tanıtmak mümkün değil. Orijinal albüm satışlarını desteklemek için de sürekli tanıtımlarını yaparak bunu dengeleyeceğiz.

Site ile ilgili görüşleriniz ve taleplerinizi lütfen iletişim sayfamız aracılığıyla bize ulaştırınız.

En derin saygı ve sevgilerimizle.

Zeki Müren. Net Ekibi