Merhabalar,

Bu site, değerli sanatçımız, sanat güneşi sayın Zeki Müren vefat ettikten sonra, hatırasını yaşatmak için 2004 yılında açıldı.
Gönüllü olarak yürütülen bu amatör çalışma başladığında doğan çocuklar, şimdi 14, 15 yaşına geldiler.

Tahmin edersiniz ki, bu sitenin daha profesyonel bir ekiple, sanatçımızı yaşatması ve ülkemizin sanat, kültür mirasında yerinin korunması gerekiyor.

Tek başıma bu uzun yıllar boyunca sitenin çökmemesini sürekli sağlamak, yıllık bakım ve giderlerini karşılamak sanat adına ve toplumsal bir hizmet olarak onur duyduğum bir görevdi.

Kendi iş yoğunluğumda artık bunu başaramıyorum. Eklediğim veya kullanıcıların eklediği videolar Youtube’dan sürekli siliniyor, telif takibi ve yasal çerçeve içinde hareket etmek gerekiyor çünkü Zeki Bey de ülkemizin bu konulara önem veren bir ferdi, vatanına düşkün bir insandı. Kullanılan tüm fotoğrafların ilgili kurum ve ve fotoğrafçıların ve fotoğrafta görünen şahısların kişisel / kurumsal izinleriyle yayınlanması, arşivlerden devralınması gerekiyor. Tanıtım amaçlı, müzik ve film platformlarıyla anlaşmalar yapmak gerekiyor.

Eklenen her içeriğin özenli olması için çalışıldı. Ancak geçen yıllar içinde web teknolojileri değişti. Halen yazılarda Flash tabanlı video oynatıcılardan kalma playerlar var ki bunlar artık çalışmıyor.

Google aramalarında site halen ilk sayfada üstlerde çıkıyor.

Bu saydığımız nedenlerden dolayı, kültür mirasımız Zeki Müren hakkında ciddi proje yürütecek girişimcilere bu site adresini / domain makul bir ücret karşılığı devretmek istiyorum.

İlgilenenlerin aşağıdaki email adresine özet şekilde yapmak istedikleri projeyi ve iletişim bilgilerini göndermelerini rica ediyorum.

Kamuoyuna saygılarımızla arz ederiz.

Zeki Müren . Net site yönetimi

Eposta: ssonmez@gmail.com